چگونه دندانپزشک زیبایی خوب پیدا کنیم؟

قبل از اینکه دندانپزشک زیبایی خود را انتخاب کنید باید به مسائلی نیز توجه داشته باشید در واقع دندانپزشکی زیبایی یک تخصص نیست پس هر دندانپزشکی می‌تواند دندانپزشک زیبایی باشد پس قبل از اینکه تصمیم بگیرید تا دندان‌هایتان را زیبا کنید باید کمی تحقیق کنید تا نتیجه اصلاح طرح لبخند شما همراه با لبخندی زیبا باشد.

آیا شما نیز از وضعیت لبخند خود راضی نیستید؟ روش‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای بهبود وضعیت لبخند خود استفاده کنید. این روش‌ها در دندان پزشکی زیبایی از سفید کردن دندان تا استفاده از ونیر، استفاده از روکش دندان کامل و درمان ارتودنسی متغیر است. به طور کلی هر روشی که برای بهبود لبخند شما مورد استفاده قرار بگیرد در این حوزه قرار خواهد گرفت. انتخاب بهترین و مناسب‌ترین دندانپزشک که در زمینه زیبایی تخصص دارد یک تصمیم بسیار مهم است. دندان پزشک زیبایی باید همیشه دارای تخصص و مهارت لازم باشد، در زمینه درمان بیماران مختلف مهارت داشته باشد و بیمار بتواند به راحتی به او دسترسی پیدا کند. همچنین بیمار کاملاً با او راحت باشد و بتواند سوالات خود را از او بپرسد. شما می‌‌توانید با یک تحقیق ساده و پیدا کردن بهترین دندانپزشک که در زمینه درمان مشکلات شما تخصص دارد به خود و خانواده خود کمک کنید و همه سوالات خود را از او بپرسید و به پاسخ نهایی دست پیدا کنید.

اگر به دنبال یک دندانپزشک خوب هستید و در انتخاب آن دچار سردرگمی شده‌اید، می‌توانید سوالات و مشکلات خود را به صورت آنلاین از دندانپزشکان دنتبوک بپرسید تا پاسخ شما را بدهند.

کجا دندانپزشک زیبایی خوب پیدا کنم؟


خب حتما در بین دوستان و آشنایان شما کسانی هستند که این کار را انجام داده‌اند پس می‌توانید از آنها سوال کنید. همینطور می‌توانید با جستجو در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی هزاران دندانپزشک زیبایی را ببینید و با آنها آشنا شوید. همینطور سایت دنت بوک سعی کرده است تا لیستی تهیه نماید تا شما را با تعدادی از بهترین دندانپزشکان زیبایی تهران آشنا کند.

نام دندانپزشکتلفن آدرس
دکتر بهمن پوراقدم021-222200001- تقاطع جردن و فرشته دارای پارکینگ مهمان

2- سعادت آباد
دکتر یلدا بازرگان 222200001- تقاطع جردن و فرشته دارای پارکینگ مهمان

2- سعادت آباد
دکتر فرین شمشیرگر09931228499زعفرانیه
دکتر مهسا فربد0912-3265833سید خندان
دکتر ندا هادی0912-3265833سیدخندان
دکتر عزیز گشاده رو021-26706215زعفرانیه
دندانپزشکی دکتر علم0912-3265833ونک
دکتر مهرانه شیروانیان0912-3265833سعادت آباد
دندانپزشکی آرین 0912-3265833میدان توحید
دکتر امیر ابرقویی0912-3265833الهیه

کدام دندانپزشک زیبایی خوب را از لیست بالا انتخاب کنم؟


در واقع تمام دندانپزشکان زیبایی خوب لیست بالا جزو بهترین دندانپزشکان تهران هستند و انتخاب آنها با نظرات بیماران و کارشناسان زیادی همراه بوده است. وارد صفحه هر دندانپزشک شوید و عکس‌های آنها را ببینید. به هر حال هر دندانپزشک روش و سلیقه خود را در کار دخالت می‌دهد و باید سلیقه و نوع کار دندانپزشک زیبایی باب میل شما باشد تا نتیجه برای شما رضایت بخش باشد

برای پیدا کردن یک دکتر دندانپزشک زیبایی خوب به من کمک کنید


برای پیدا کردن دندانپزشکان زیبایی خوب به نکات زیر توجه کنید:

نظرات بیماران

پرسیدن نحوه کار دندانپزشک از بیماران

بهترین راه پرسیدن نحوه کار دندانپزشک از بیماران است که بهترین راه مشاهده نظرات بیماران در صفحه دندانپزشک در سایت دنت بوک است. در پایین صفحه دندانپزشک می‌توانید نظر خود را ارسال کنید و نظرات دیگران را درباره ایشان بدانید.

بررسی مجوز، مدارک و فلوشیپ‌ها

بررسی مجوز، مدارک و فلوشیپ‌ها دندانپزشک

هر دندانپزشکی باید مورد تائید وزارت بهداشت و نظام پزشکی باشد پس حتما در هنگام ورود به مطب به شماره نظام پزشکی دندانپزشک توجه کنید.همچنین دوره‌های زیبایی بسیار زیادی در کشورهای مختلف برگزار می‌شود که دندانپزشکی که در آنها شرکت کرده و مدارک و فلوشیپ‌های مربوطه را دریافت کرده باشد می‌تواند خود را دندانپزشک زیبایی معرفی کند.

تسلط بر دندانپزشکی زیبایی

تسلط بر دندانپزشکی زیبایی

 برخی از دندانپزشکان هستند که تمامی خدمات عمومی دندانپزشکی را انجام می‌دهند اما تمرکز آنها بر روی یک تخصص است. به عنوان مثال متخصص ارتودنسی فقط بر روی ارتودنسی تمرکز می‌کند هرچند شاید کارهای دیگر نیز انجام دهد. دندانپزشک زیبایی نیز باید تمرکز خود را بر روی کارهای زیبایی بگذارد. این کار باعث می‌شود دندانپزشک تجربه بیشتری نیز پیدا کرده باشد.

عکس‌های قبل و بعد بیماران

عکس‌های قبل و بعد بیماران دندانپزشکان

حتما عکس‌های قبل و بعد بیماران دندانپزشکان را ببینید. مطمئن باشید تصاویری که به شما نشان داده می‌شود مربوط به همان دندانپزشک است.

مشاوره زیبایی

 

مشاوره زیبایی دندان

فراموش نکنید که برای کار زیبایی نباید عجله کرد حتما قبل از شروع کار یک وقت برای مشاوره بگیرید و سپس اقدام به دریافت نوبت برای کار زیبایی کنید. در طول مدت مشاوره دقت کنید که دندانپزشک چقدر با حوصله سوالات شما را پاسخ می‌دهد. یک دندانپزشک زیبایی خوب قبل از شروع به کار از دندان‌های عکس می‌گیرد تا پرونده شما را در صورت اقدام بیمار به شکایت داشته باشد.

احساس اطمینان و راحتی

انتخاب دندانپزشک

 

در صورتیکه در یک کلینیک دندانپزشکی احساس راحتی نمی‌کنید بدون هیچ گونه نگرانی این موضوع را به دندانپزشک بگویید و از کلینیک خارج شوید.م همترین مسئله راحتی و احساس آرامش شماست. اگر یک کلینیک شلوغ باشد به معنی خوب بودن کلینیک نیست بلکه به معنی عدم مدیریت صحیح بیماران است تا در هنگام وقت شما بیماران دیگر بیرون منتظر نباشند.

سوالات متداول در خصوص انتخاب بهترین دندانپزشک


سوالات متداول در خصوص انتخاب بهترین دندانپزشک

 شما باید حداقل دو بار در سال به یک دندان پزشک متخصص و باتجربه مراجعه کنید. انجام معاینات مخصوص دندان می‌‌تواند وجود هرگونه پوسیدگی و بیماری لثه را نشان دهد. درمان به موقع این بیماری‌ها می‌تواند آنها را کنترل کند و از بدتر شدن و دشوار شدن فرایند درمان آنها جلوگیری کند. به علاوه مراجعه به یک دندان پزشک با تجربه‌ که در این زمینه مهارت و تخصص لازم را دارد می‌‌تواند به رفع پلاک و جرم در نقاطی که ممکن است دندان شما خراب شود و از دست برود و نقاطی که دسترسی به آنها دشوار است کمک کند.

پلاک دندان به یک ترکیب روشن و چسبناک گفته می‌شود که به علت فعالیت باکتری یا ذرات باقیمانده مواد غذایی روی دندان تشکیل می‌شود. اگر پلاک از روی دندان برطرف نشود می‌تواند باعث بروز بیماری لثه و پوسیدگی دندان شود. معاینات منظم دندان در کنار مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به صورت روزمره می‌تواند ریسک تشکیل پلاک روی دندان را کاهش دهد. به طور کلی حذف خوراکی‌های شیرین و چسبناک و داشتن رژیم غذایی متعادل می‌تواند از تشکیل پلاک روی دندان جلوگیری کند.

  • سفید کردن دندان در مطب: این روش در مطب دندانپزشک انجام می‌شود و دندان پزشک از ژل پروکسید غلیظ استفاده می‌‌کند و پس از آن که روی دندان را با محافظ مخصوص پوشان این ژل را روی آنها قرار خواهد داد.
  • استفاده از کیت سفید کننده دندان در منزل: شما می‌توانید این کیت‌های سفید کننده را از دندان پزشک خود و با هدف استفاده در منزل تهیه کنید.
  • روش‌های رایج برای سفید کردن دندان: این کیت‌ها در داروخانه‌ها و مراکز عرضه محصولات پزشکی وجود دارد و برای تهیه آنها نیازی به نسخه پزشک نخواهید داشت به این ترتیب می‌‌توانید از ژل پروکسید که از دندانپزشک خود تهیه کرده‌اید در منزل خود یا مطب دندان پزشک استفاده کنید تا دندان شما سفید و زیبا شود.

 پاسخ این سوال منفی است. در مواردی که تغییر رنگ دندان بسیار شدید است سفید کردن دندان نمی‌تواند به سفید شدن آن به خلق یک لبخند زیبا کمک کند. افرادی که رنگ دندان آنها به شدت تغییر کرده است می‌‌توانند روش‌های دیگری از قبیل ونیر سرامیکی (یا باندینگ کامپوزیت) استفاده کنند که ظاهر مورد انتظار آنها خلق شود.

سیگار کشیدن یکی از علل اصلی از دست دادن دندان محسوب می‌شود. افراد سیگاری بیشتر از دیگران در معرض خطر بیماری لثه، از دست دادن ساختار استخوان، التهاب غدد بزاقی، لکوپلاکیا، سرطان ریه و گلو و دهان قرار دارند. این ترتیب در صورتی که افراد سیگاری قصد دارند تحت درمان با روش‌های زیبایی قرار بگیرند باید به موضوع سیگار کشیدن خود دقت کنند.

 به طور کلی دلایل متعددی در خصوص علت مراجعه به دندانپزشکی زیبایی در کودکان و نوجوانان وجود دارد که می‌‌تواند به آنها برای خلق لبخندی زیبا و دلنشین کمک کند تا اعتماد به نفس و عزت نفس آنها افزایش یابد و به علت نامناسب وضعیت دندان‌های خود از شرکت در فعالیت‌های اجتماعی خجالت نکشند. برخی از روش‌های زیبایی بر اساس سن کودک شما و مرحله رشد کودک و دندان‌های او می‌توانند به کودک برای رفع مشکلات دندانی و خلق لبخندی زیبا کمک کند.

دندان پزشکان عقیده دارند تا زمانی که رشد استخوان کامل نشده است نمی‌‌توان اقدام به کاشت ایمپلنت دندان کرد. به طور کلی این مسئله در نوجوانان اهمیت بسیار زیادی دارد اما بدن هر یک از کودکان با سایرین متفاوت است. این موضوع می‌‌تواند بر نحوه تصمیم ‌گیری دندانپزشک تاثیر بگذارد. در صورتی که کاشت ایمپلنت از اتمام رشد استخوان انجام شود می‌تواند منجر به جابجایی دندان و بروز مشکلات شدید شود. در صورتی که کودک شما قبل از کامل شدن رشد استخوان‌ها یکی از دندان‌های خود را از دست داده است، دندانپزشک برای جلوگیری از بروز ناهنجاری در رشد سایر دندان‌های مجاور از یک وسیله مخصوص که فضا نگهدارنده نام دارد استفاده خواهد کرد. پس از آنکه رشد استخوان کامل شد می‌‌توان اقدام به خارج کردن فضا نگهدارنده کرد و با استفاده از کاشت ایمپلنت یا نصب بریج به رفع این مشکل پرداخت و دندان جدیدی را طراحی کرد.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است”

زیباییمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *