دنتبوک | dentbook.ir 09209091707
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. سفید کردن دندان و بلیچینگ

سفید کردن دندان و بلیچینگ

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن متوالي راه هايي براي نگه داشتن دندان سفيد ، روشن و سالم است.شما ممکن است که احساس کنيد که لبخندتان فاقد درخشش است يا دندان هايتان زرد شده است پس تا زمانيکه دندان هايتان را دوست داريد از اين دو قافل نشويد.

آکادمي دندانپزشکي زيبايي آمريکا اعلام کرده است که 90% بيماران کساني هستند که مي خواهند دندان هايشان سفيد شود.

به سفيد شدن دندان هايتان فکر مي کنيد؟ اينجا 5 تا از رايج ترين سوالات بيماران را مورد بررسي قرار مي دهيم

چرا رنگ دندان هاي من عوض شده است؟

به مرور، رنگ دندان هاي شما از سفيد به تيره تبديل مي شود به دلايل زير:

  • غذا و نوشيدني: قهوه ، چاي و مشروبات مجرمان اصلي تيرگي دندان شما هستند.چه چيزي در آن ها مشترک است؟ رنگ دانه هاي رنگي شديد که به قسمت بيروني دندان مي چسبند.
  • استفاده از توتون و تنباکو: 2 ماده شيميايي در دخانيات باعث ايجاد لکه مي شود: قطران و نيکوتن.قطران به صورت طبيعي تيره کننده است.نيکوتن بدون رنگ است تا زمانيکه با اکسيژن ميکس مي شود سپس به رنگ زرد تبديل مي شود.
  • سن:  در زیر لایه سخت سفید بیرونی دندان ها یک ناحیه نرمتر بنام عاج وجود دارد.به مرور زمان لایه مینای دندان نازک می شود و بیشتر بصورت زرد رنگ نمایان می شود
  • ضربه: اگر به دهان شما ضربه ای وارد شود باعث تغییر رنگ دندان شما می شود.زیرا لایه های زیرین عاج که یک لایه تیره تر تحت مینای دندان است به ضربه واکنش نشان می دهند و باعث تغییر رنگ می شوند.
  • دارو ها: تیرگی دندان خا می تواند یک اثر جانبی از مصرف دارو هایی مثل آنتی هیستامین ها ، دارو های ضد افسردگی و دارو های فشار خون بالا باشد.کودکان و نوجوانانی که از انتی بیوتیک ها استفاده می کنند ممکن است تغییر رنگ دندان هایشان در زمان رشد کامل دندان نمایان شود.

 

سفید کننده دندان چه کاری می کند؟

سفید کردن دندان یک پروسه ساده است. تمامی بلیچینگ ها دارای یکی از 2 ماده سفید کننده دندان است: آب اکسیژنه یا کاربامید پروکساید

این سفید کننده های دندان، لکه ها را به قطعات کوچکتر تجزیه می کند که باعث می شود رنگ ها کمتر متمرکز باشند و دندان ها درخشان تر شوند.

 

آیا سفید کننده دندان بر روی تمام دندان ها اثر می گذارد؟

نه. قبل از اینکه تصمیم به بلیچینگ بگیرید حتما با دندانپزشک خود صحبت کنید زیرا ممکن است بلیچینگ بر روی انواعی از لکه اثر درست نگذارد.به عنوان مثال رنگ زرد دندان ممکن است به خوبی با بلیچینگ از بین برود اما رنگ قهوه ای شاید به خوبی از بین نرود و ممکن است رنگ طوسی اصلا از بین نرود.سفید کننده اثری بر روی تو رفتگی های دندان ، تاج دندان ، غل و غش ها و کامپوزیت و آمالگام ندارد.همچنین سفید کننده دندان بر روی لکه هایی که با دارو و یا اسیب های دندان ایجاد شده اثر کافی نخواهد گذاشت.

 

دیدگاه خود را درج کنید