بوی بد دهان

بوی بد دهانReviewed by مهدی نداف on Oct 16Rating: 5.0بوی بد دهانبوی بد دهان یکی از آزار دهنده ترین مشکلات دهان و دندان برای شما و مخصوصا اطرافیان شماست. عوامل متععدی می تواند باعث بوی بد دهان شود که برخی از آن ها عبارتند از: عدم رعایت بهداشت دهان و دندان مشکلات و بیماری های دهان و دندان برخی از غذا و عادات بد غذایی

بوی بد دهان یکی از آزار دهنده ترین مشکلات دهان و دندان برای شما و مخصوصا اطرافیان شماست.

عوامل متععدی می تواند باعث بوی بد دهان شود که برخی از آن ها عبارتند از:

  • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان
  • مشکلات و بیماری های دهان و دندان
  • برخی از غذا و عادات بد غذایی

چگونه آنچه می خورید بر تنفس شما تاثیر می گذارد

اساسا، هر غذایی که شما می خورید از راه دهان تجزیه شده و به پایین می رود.غذا ها برای هضم و جذب وارد جریان خون شده و در نهایت به ریه های شما میرسند.(اگر شما غذایی بخورید که بوی زیادی داشته باشد (مانند سیر و پیاز) مسواک زدن و نخ دندان کردن و حتی دهان شویه بوی آن ها را موقتی پوشش می دهند و تا زمانیکه این مواد از طریق بدن خارج نشوند شما از شر بوی بد دهان خود خلاص نمی شوید.

چرا عادات بد باعث بوی بد دهان می شود؟

اگر شما مسواک و نخ دندان نمی زنید ذرات غذا ها داخل دهان شما باقی می مانند و باعث رشد باکتری در بین دندان و لثه و روی زبان شما می شوند.شستشوی دهان می تواند به کاهش باکتری ها کمک زیادی کند.

همچنین تمیز نکردن دندان مصنوعی نیز می تواند باعث بوی بد دهان شود

استعمال دخانیات نیز تاثیری زیادی بر بوی بد تنفس، لکه دندان و از بین بردن حس چشایی شما دارد.

کدام مشکلات دهان باعث بوی بد دهان می شود؟

بوی بد دهان مداوم و احساس طعم بد در دهان زنگ خطری برای بیماری های لثه است. بیماری لثه به علت تجمع پلاک در دهان ایجاد میشود.باکتری ها موجب شکل گیری سموم به شکلی می شوند که باعث بیماری لثه شود.اگر به بیماری لثه توجه نکنید باعث بروز خطرات جدی برای لثه و استخوان فک شما خواهد شد.

از دیگر علل بوی بد دهان می توان به عفونت و پوسیدگی دندان اشاره نمود.

خشکی دهان نیز می تواند از علل دیگر بوی بد دهان باشد. بزاق برای مرطوب کردن دهان، خنثی سازی اسید های تولید شده و شستن سلول های مرده روی لثه و زبان لازم است. اگز پاک نشوند این سلول ها تجزیه شده و باعث بوی بد دهان می شود. خشکی دهان می تواند عارضه ای از مصرف دارو ، مشکلات غدد یا تنفس از طریق دهان باشد.

بسیاری از عوامل دیگر ممکن است باعث بوی بد دهان شوند که در مطالب بعدی به آن ها خواهیم پرداخت

ادامه دارد…

عمومی

بوی بد دهانبوی دهانتنفس بد بوخشکی دهاندلیل بوی بد دهانعلت بوی بد دهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *