دنتبوک | dentbook.ir 09209091707
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

  • تیر 19, 1396
  • 0 لایک
  • 34 بازدید
  • 2 دیدگاه

ایمپلنت دندان در چه مواردی استفاده میشود؟

ایمپلنت دندانی یک ریشه دندان مصنوعی است که بوسیله دندان یا بریج جایگزین میشود. ایمپلنت دندان برای افرادی که به علت بیماری پریودنتال ، آسیب یا دلیلی دیگر دندان را از دست داده اند انجام میشود.

انواع ایمپلنت دندان

Endosteal (در استخوان): این نوع از ایمپلنت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. انواع مختلف شامل پیچ، سیلندر یا تیغه جراحی قرار داده شده در استخوان شکم است.هر ایمپلنت شامل یک یا چند دندان مصنوعی میشود.
این نوع ایمپلنت به عنوان یک جایگزین برای بیماران با بریج یا پروتزهای متحرک است.
Subperiosteal(روی استخوان): این نوع ایمپلنت ها در بالای فک قرار داده میشوند و با پست های فلزی پروتز را نگه میدارد.این نوع ایمپلنت برای بیمارانی که قادر به استفاده از دندان مصنوعی نیستند و استخوان های دندان آنها تحلیل رفته استفاده میشود.
ایمپلنت دندان در چه مواردی استفاده میشود؟ایمپلنت دندان

آیا شما یک نامزد برای ایمپلنت دندان هستید؟

نامزد ایده آل برای ایمپلنت دندان باید از نظر وضعیت عمومی و بهداشت دهان در وضعیت مناسبی باشد و استخوان کافی در فک شما وجود داشته باشد که این مورد توسط دندانپزشک شما بررسی میشود

ایمپلنت های دندانی به طور کامل با بافت های لثه و استخوان های زیر دهان ارتباط دارند. از آنجایی که پریودنتیست ها متخصصین دندانپزشکی هستند که دقیقا در این زمینه تخصص دارند، آنها اعضای ایده آل تیم ایمپلنت دندان هستند. پریودنتیست ها در زمینه ایمپلنت نه تنها تجربه بیشتری نسبت به دیگر دندانپزشکان دارند بلکه دارای دانش، آموزش و امکانات خاصی هستند که میتواند با کاشت دندان دقیقا حس دندان واقعی را به شما بدهند. دندانپزشک و پریودنتیست شما با هم کار خواهند کرد تا رویاهای شما حقیقت داشته باشند.

یک پروتز دندان مصنوعی مانند چیست؟

این روش یک کار تیمی بین دندانپزشک و پریودنتیست است. پریودنتیست و دندانپزشک شما با شما مشورت خواهد کرد تا تعیین کنید کجا و چگونه ایمپلنت شما قرار داده شود. بسته به شرایط خاص شما و نوع ایمپلنت انتخاب شده، پریودنتیست شما یک برنامه درمان مناسب برای پاسخگویی به نیازهای شما ایجاد خواهد کرد.

جایگزین کردن یک دندان: اگر تنها یک دندان خود را از دست داده اید با یک ایمپلنت یا تاج دندان خود را دوباره به دست خواهید آورد.

جایگزین کردن چند دندان: اگر چند دندان خود را از دست داده اید ایمپلنت و بریج برای جایگزینی استفاده میشود

جایگزین کردن همه دندان ها: اگر همه دندان های خود را از دست داده اید یک بریج کامل یا دست دندان کامل میتواند انها را جایگرین کرد.

 

از ایمپلنت دندان چه انتظاری میتوانیم داشته باشیم؟

همانطور که بار ها گفته شده است دندان ها نیاز به مراقبت منظم دارند. ایمپلنت های دندانی نیز دقیقا شبیه دندان های واقعی شما هستند و به مراقبت نیاز دارند.

 

منبع: آکادمی پریودنتیست های آمریکا

www.perio.org

 

 

  • اشتراک گذاری:

2 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید