دنتبوک | dentbook.ir 09209091707
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. اصلاح طرح لبخند؛ مراحل و چگونگی انجام، فواید و خطرات، هزینه

اصلاح طرح لبخند؛ مراحل و چگونگی انجام، فواید و خطرات، هزینه

[table id=3 /]

با گذشت زمان دندان‌ها شروع به پوسیدن می‌کنند و درخشندگی خود را از دست می‌‌دهند. دلایل بسیاری برای این اتفاق وجود دارند. این دلایل می‌توانند شامل افزایش سن، رژیم غذایی، آسیب روحی و بهداشت نادرست دهان باشند. با معاینه و شستشوی مرتب دندان‌ها می‌توان جلوی پوسیدگی و آغاز بیماری را گرفت. متاسفانه بسیاری از مردم با افزایش سن تازه متوجه وضعیت رو به زوال سلامت دهانشان می‌شوند و این در حالی است که نمی‌دانند باید در مورد آن چه اقدامی انجام دهند. دندان‌پزشک با یک اصلاح طرح لبخند جامع می‌تواند سلامت و ظاهر زیبای دندان‌ها را بازیابی کند حتی اگر آن‌ها به شدت فرسوده شده باشند. علاوه بر مناسب بودن روش درمان بر اساس نیازهای بیمار، دندان‌پزشک به فرد کمک می‌کند تا سلامت دهانش را به دست آورد و لبخندی دائمی و زیبا پیدا کند.

طرح لبخند چیست؟


طرح لبخند زیبا شامل تمام روش‌های زیبایی برای تصحیح عیوب خنده است. این موارد شامل:

فایده‌های طرح لبخند چیست؟


اصلاح طرح لبخند و لبخند لثه ای بیشتر اهداف زیبایی را دنبال می‌کند. در فرآیند اصلاح طرح لبخند دندان‌های ترک خورده، لب پریده، بی‌رنگ شده و بیمار را به دندان‌های درخشان و روشن مانند ردیفی از مروارید تبدیل می‌کنند. بیشتر افراد بزرگ‌سال دریافته‌اند که با بهبودی مجموعه‌ای از دندان‌ها اعتماد به نفس مجددی پیدا خواهند کرد. از دیگر مزایای اصلاح لبخند، تاثیر روان شناختی آن است زیرا باعث کاهش افسردگی و افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

آیا من هم می‌توانم داوطلب اصلاح طرح لبخند باشم؟


داوطلبین اصلاح طرح لبخند معمولاً بهداشت دهان و دندان خوب تا متوسطی دارند. اگر به دنبال اصلاح طرح لبخند هستید انتظار می‌رود که دندان‌های منظمی نداشته باشید. بیمارانی که دندان‌هایشان آسیب بسیار دیده و تعدادی را از دست داده‌اند علاوه بر تغییرات زیبایی ابتدا باید چند روش ترمیمی را پشت سر بگذارند.

مواردی که باید در طرح لبخند به آن‌ها توجه داشت


طرح لبخند شما به گونه‌ای انجام می‌شود که با فرم صورت، شکل و اندازه‌ی دندان، رنگ دندان، بافت لثه و اندازه‌ی لب همخوانی داشته باشد. دندان‌پزشک به دقت بر روی دندانتان کار می‌کند تا این اطمینان را به شما بدهد که متوجه تمامی نگرانی‌هایتان است و لبخندی که ایده آل صورتتان است را به شما خواهد داد. دندان‌پزشکان با استفاده از تصویر سازی سه بعدی پیشرفته قادر هستند تا قبل از انجام هر کاری مدل دقیق دندان‌هایتان را طراحی کنند و به شما تصویری از آنچه که به نظر خواهید رسید را نشان بدهند. با این روش آنچه شما از زیبایی خنده جدیدتان می‌خواهید ضمانت می‌شود.

مراحل


هر دهانی منحصر به فرد است، با درک این مطلب خدمات زیبایی دندان کاملی را به بیماران توصیه می‌کنیم. طرح لبخند معمولاً شامل ترکیبی از این مراحل است.

روکش پرسلاین پوسته‌های نازکی هستند که در جلوی دندان‌ها قرار گرفته و برای بهبود ظاهر آن‌ها استفاده می‌شوند. این روکش‌ها از مواد پرسلاین (در اکثر مواقع)، سرامیک، یا باندینگ سرامیک ساخته می‌شوند. برای پوشاندن ترک‌ها، لب‌پریدگی‌ها، فواصل ناخواسته، لکه‌های حذف نشدنی استفاده می‌شود و لبخندی زیاد و یکپارچه را به وجود می‌آورد.

برای پوشاندن دندان‌های لب پریده و پوسیده بکار می‌رود و باعث بازیابی زیبایی و عملکرد دندان‌ها می‌شود.

علاوه بر افزایش زیبایی، جایگزینی برای دندان‌های از دست رفته و تقویت اساسی آن‌ها است. در صورتی که شما یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید یا دندان‌های شما به شدت دچار آسیب شده است، احتمالاً این روش می‌تواند یک انتخاب مناسب برای شرایط شما باشد.

برای حذف لکه‌ها و درخشندگی دندان‌ها به کار برده می‌شود. این روش کاملاً به نیازها و خواست شما بستگی دارد و دندان‌پزشکان باتجربه‌ی ما این اطمینان را به شما می‌دهند که به لبخند زیبای مورد نظرتان خواهید رسید. امروزه کیت‌های خانگی برای این منظور از داروخانه‌ها قابل تهیه هستند، اما به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن بهتر است این کار توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. امروزه روش‌های مختلف برای انجام این کار با توجه به شدت لکه‌های ایجاد شده بر روی دندان‌ها وجود دارد.

هزینه


هزینه این درمان به عوامل مختلف همچون مقدار درمان مورد نیاز، تجربه دندان‌پزشک و کیفیت مواد استفاده شده برای درمان بستگی دارد. در این شرایط مهم است که به خاطر داشته باشید برای این درمان می‌توان از تکنیک‌های متعدد استفاده کرد و هر چه تکنیک‌های بیشتری برای درمان استفاده شود، هزینه اصلاح طرح لبخند به‌طور مشخص افزایش پیدا خواهد کرد.

درمان زیبایی طرح لبخند یک روش به نسبت گران است، اما به خاطر نتایج ایجاد شده هر روز بر مقبولیت و رواج آن بین افراد افزوده می‌شود.

خطرات


تاکنون خطرات خاص در ارتباط با درمان زیبایی اصلاح طرح لبخند شناسایی نشده است. به هر حال باید توجه داشته باشید هیچ یک از روش‌های دندانپزشکی کاملاً بی‌خطر نیست. به همین خاطر معمولاً دندان‌پزشک قبل از شروع درمان درباره خطرات ناچیز استفاده از روش‌های درمان دندانپزشکی با بیمار صحبت خواهد کرد.

سوالات رایج


اگر دندان‌هایم به کار بیشتری نیاز داشته باشد چه کار کنم؟

پس از مشاوره با دکتر ، بر اساس شرایط موجود دهانتان ممکن است راه کارهای بیشتری را به شما پیشنهاد بدهد. دکتر و تیم با تجربه‌اش در برنامه‌ریزی برای روش‌های ترکیبی مهارت دارند.

هزینه‌ی هر پروسه چقدر است؟

هزینه‌ی طرح لبخند به برخی از عوامل مانند شرایط بهداشت دهان و دندان بیمار، تعداد پروسه‌های مورد نیاز و مقدار مواد مکمل لازم برای کار بستگی دارد. ماموریت ما رساندن بیمار به لبخند رویایی اش است. زیرا نگرانی از هزینه‌های پروسه مانع انجام این کار برای بیماران بوده است. به همین منظور بسیاری از روش‌های پرداخت را می‌پذیریم و حتی گزینه‌های مالی را برای تناسب با بودجه‌ی بیمار پیشنهاد می‌دهیم. همچنین با برنامه‌های مالی مانند Carecredit و Springstone از نزدیک کار می‌کنیم.

پروسه‌ی بازیابی دندان چیست؟

بازیابی دندان مختص ترمیم دندان‌های آسیب دیده و از بین رفته با تاج‌گذاری، کاشت و دندان مصنوعی است. درحالی که پروسه‌های زیبا سازی به زیبایی سطح دندان می‌پردازند، پروسه‌های بازیابی تعویض و تعمیر کل دندان را بر عهده دارند. برای مثال تفاوت میان روکش گذاری پورسلین و کاشت دندان را در نظر بگیرید. روکش پورسلین پوشش خالص سفیدی است که بر روی دندان قرار می‌گیرد. کاشت دندان باعث تعویض کل دندان می‌شود این عمل با استفاده از ریشه، پایه و تاج مصنوعی انجام می‌شود. روکش پورسلین، شکاف‌ها، رنگ رفتگی و کجی‌های ناچیز دندان را می‌پوشاند در حالی که در کاشت دندان این تصور ایجاد می‌شود که کل دندان طبیعی به نظر می‌رسد.

  • اشتراک گذاری:

168 دیدگاه

دیدگاه خود را درج کنید