بهترین متخصص ارتودنسی تهران کیست ؟ (ارتودنتیست خوب)

sh
بهترین متخصص ارتودنسی تهران کیست ؟ (ارتودنتیست خوب)Reviewed by متخصص ارتودنسی on Dec 28Rating: 3.5بهترین متخصص ارتودنسی تهران کیست
بهترین متخصص ارتودنسی تهران کیست ؟ (ارتودنتیست خوب)
۵ (۱۰۰%) ۸ votes

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی تهران نیز همانند انتخاب بهترین دندانپزشک کاری بسیار سخت پیچیده و دشوار است.بهترین راه برای گزینش انتخاب متخصص ارتودنسی خوب در تهران پرسیدن این سوال از دندانپزشکان دیگر است. با این روش به لیستی رسیدیم که اگر یک دندانپزشک متخصص ارتودنسی بخواهد دندانهای خودش را ارتودنسی کند به بهترین دکتر ارتودنسی مراجعه میکند

متخصص ارتودنسی: دکتر ستاره خسروی در گیشا
ایشان دارای بورد تخصصی ارتودنسی هستند و استاد دانشگاه شهید بهشتی میباشند.کلینیک ایشان واقع در منطقه گیشا تهران است
شماره تماس: ۸۸۲۲۳۲۱۲

“ارتودنتیست” یک دندان‌پزشک متخصص است که در خصوص چگونگی تراز کردن آرواره و دندان‌ها، آموزش‌های حرفه‌ای دیده است. آن‌ها به کسانی که دندان‌های کج یا منحرف دارند و یا کسانی که دندان‌های نامرتبی دارند، کمک می‌کنند تا دندان‌های آن‌ها اصلاح گردد. ارتودنتیست‌ها با کمک به بیماران خود، میزان اضطراب و ناراحتی آن‌ها را در خصوص دندان‌هایشان کاهش می‌دهند. آن‌ها از طریق بهبود طرح لبخند افراد کمک می‌کنند تا اعتمادبه‌نفس بیماران افزایش یابد.

ارتودنسی چیست؟


دندان‌پزشکان عمومی بیمارانی که دچار انحرافات دندانی شده‌اند را به “ارتودنتیست” یا “متخصص ارتودنسی” ارجاع می‌دهند. ممکن است این نامرتبی یا کجی دندان‌ها در سلامتی بیمار اختلال ایجاد کرده باشد و یا ممکن است در آینده بیمار را با مشکلاتی روبه‌رو نماید. تراز نبودن دندان‌ها می‌تواند به معنی رویش کج دندان‌ها و یا ازدحام دندان‌ها در دهان بیمار تعبیر شود. حتی اگر هیچ درد و ناراحتی وجود نداشته باشد، ممکن است بیمار تمایل داشته باشد، دندان‌های خود را مرتب کرده تا از ظاهر زیباتری برخوردار گردد. معمولاً متخصص ارتودنسی به کمک ابزارهایی نظیر نگه‌دارنده‌ها و هد گیر، به صاف کردن دندان‌ها مبادرت می‌ورزد تا بتوانند، ظاهر بیمار و یا توانایی جویدن و بلع غذا را اصلاح نماید.

 در جلسه اول، دندان‌ها و فک بیمار معاینه می‌شود و شاید تصویربرداری به کمک اشعه ایکس و یا قالب‌گیری از دندان‌ها نیز صورت بپذیرد. پس‌ازآن مشکلات دندانی و مسائل بیمار در رابطه با نامرتب بودن دندان‌ها به او توضیح داد می‌شود. سپس شیوه‌های مناسب درمان و گزینه‌های درمانی به بیمار معرفی می‌گردد.

در شاخه تخصصی ارتودنسی طیف مختلفی از برنامه‌های درمانی وجود دارد، از نصب، تنظیم و حذف براکت‌های دندانی گرفته تا برای برداشتن گام‌هایی برای کنترل رشد فک و صورت. معمولاً برای درمان بیماران مبتلا به نامرتبی‌های دندانی، از براکت‌ها استفاده می‌شود. تمامی افراد در تمامی سنین ممکن است از استفاده از براکت‌ها بهره ببرند، اما کودکان در سنین نوجوانی بیشترین طیفی هستند که برای تراز سازی دندان‌های خود نیازمند استفاده از براکت‌های دندانی می‌گردند. ممکن است  آن‌ها مجبور شوند برای مدت طولانی از این ابزارها استفاده نمایند.

هنگامی‌که متخصص ارتودنسی برای بیماری از براکت استفاده می‌کند، بیمار باید به‌طور منظم چکاب شود تا دندان‌پزشک در صورت نیاز تنظیمات و تغییرات لازم را در خصوص دندان‌ها انجام دهد. درنهایت، هنگامی‌که نتیجه موردنظر حاصل شد، براکت‌ها برداشته می‌شوند. فراتر از استفاده از براکت‌ها، ارتودنتیست‌ها، به درمان شرایط دیگر پزشکی مانند: درد فک، اختلال در گفتار، آپنه خواب، بیماری‌های لثه و اختلال در جویدن نیز می‌پردازند.

چه تفاوتی بین یک ارتودنتیست و یک دندان‌پزشک وجود دارد؟

 


%d8%a8%d9%872

ارتودنتیست و دندان‌پزشکان مشترکات بسیار زیادی با یکدیگر دارند – به‌طورکلی آن‌ها با همکاری با یکدیگر کمک می‌کنند تا سلامت دهان و دندان شما بهبود یابد – اما درواقع کار آن‌ها متفاوت است. دندان‌پزشکان طیف گسترده‌ای از مسائل مربوط به بهداشت دهان و دندان‌ها را پوشش می‌دهند. از سوی دیگر، ارتودنسی یک شاخه تخصصی در دندانپزشکی است که بر مسائلی همچون؛ مرتب کردن دندان‌ها و اصلاح الگوهای نامناسب جویدن متمرکز است.

دندان‌پزشکان

 • دندان‌پزشکان عمومی پزشکان ماهری هستند که می‌توانند مشکلات و بیماری‌های شایع، دهان، دندان و لثه‌ها را تشخیص داده و به درمان آن‌ها بپردازند.
 • به‌طورکلی آن‌ها در مراقبت و ترمیم دندان‌ها در تمامی سنین تخصص دارند.
 • دندان‌پزشکان عمومی در دانشگاه در خصوص نصب براکت‌ها و درمان سایر فرایندهای ارتودنسی، آموزش‌های لازم را دریافت نکرده‌اند و معمولاً بیماران نیازمند به درمان‌های ارتودنسی را به نزد یک متخصص ارتودنسی ارجاع می‌دهند.

متخصص ارتودنسی

 • ارتودنتیست‌ها متخصصین دندان‌پزشکی هستند که به‌صورت تمام‌وقت سه سال در دانشگاه در رشته ارتودنسی آموزش تخصصی می‌بینند و درزمینهٔ‌های رشد و توسعه صورت، بیولوژی و بیومکانیک تحصیلات تکمیلی را می‌گذرانند.
 • ارتودنتیست‌ها درزمینهٔ رشد صورت و توسعه دندان‌ها تخصص‌های لازم را کسب می‌کنند. آن‌ها در تشخیص و درمان دندان‌های کج شده، عدم تراز بودن جویدن و هم‌تراز نمودن آرواره‌ها، مهارت‌های لازم را کسب می‌کنند.
 • متخصصین ارتودنسی در خصوص تمام گزینه‌های درمانی و فن‌آوری‌های مربوط به ارتودنسی، برای کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان، آموزش‌های لازم را سپری کرده‌اند.

ویژگی‌های یک متخصص ارتودنسی خوب چیست؟


رفتار دوستانه

بیمار باید با متخصص خود احساس راحتی داشته باشد وگرنه فرایند درمان به‌خوبی پیش نمی‌رود. بیمار انتظار دارد مراقبت‌های حرفه‌ای پزشکی را در بهترین حالت دریافت نماید، به‌نحوی‌که به او آسیبی نرسد و پزشک مرتکب خطا نشود. بنابراین، اولین چیزی که بیمار باید به بررسی آن بپردازد، رفتار حرفه‌ای و اخلاقی پزشک است این یکی از خصوصیات مهم بهترین دکتر ارتودنسی یا متخخص ارتودنسی خوب در تهران است

کارایی مطب

می‌توان کارایی مطب را به‌صورت وجود آرامش و نظم در فرایندهای کاری مطب توصیف کرد. بهترین متخصص ارتودنسی کسی است که بیمار را برای دریافت خدمات مدت طولانی در صف نگذارد. همچنین باید بی‌درنگ به سؤالات آن‌ها پاسخ داده شود. دفتر باید تمیز و عاری از هرگونه نگرش یا مکالمه منفی باشد. لوازم اداری باید به‌صورت بهینه سازمان‌دهی شده باشند.

دلسوزی

بهترین متخصص ارتودنسی کسی است که با شفقت و دلسوزی در تمامی اوقات، صادقانه با بیمار خود برخورد نماید. صرف‌نظر از شرایط و وضعیت بیمار، باید با وضعیت بیمار همدردی شود. مردم واقعاً قدردان پزشکان دلسوز و مشفق خود هستند. متخصصان و کادر درمانی دلسوز باید با مهربانی و شفقت با بیماران خود صحبت نمایند. آن‌ها باید تمام توانایی خود را بکار گیرند تا اطمینان حاصل شود بیمار در شرایط مناسبی قرار دارد. رفتارهایی مانند: آوردن آب برای بیماران، آویزان کردن لباس بیمار و یا کمک به درک نتیجه تصویربرداری اشعه ایکس، نشانه‌ای از بهترین متخصص ارتودنسی  می‌باشد.

همدلی

همدلی کمی متفاوت از دلسوزی است، همدلی شامل درک شرایط و وضعیت افراد می‌شود. تقریباً همیشه همدلی همراه با عملی است که منجر به یک نتیجه مثبت برای شخص دیگری می‌شود. همدلی طیف گسترده‌ای از رفتارها را پوشش می‌دهد، اما می‌توان به‌عنوان نمونه جنبه‌های مالی را در نظر گرفت.  یک متخصص ارتودنسی خوب همدل در صورت درک توان مالی ضعیف بیمار، ممکن است برای او تخفیف قائل شود، و یا طرح‌های پرداختی‌ای ارائه نماید، که بیمار قادر به پرداخت آن‌ها باشد.

راحتی

اصطلاح راحتی به آسان‌سازی شرایط برای مراجعه‌کنندگان جهت دریافت خدمات موردنیاز اشاره دارد. به‌عنوان‌مثال می‌توان به فراهم نمودن شیوه‌های مختلف پرداخت هزینه اشاره نمود. مثلاً ممکن است در مطب شرایط پرداخت هزینه از طریق فرایندهایی نظیر: کارت‌های اعتباری، کارت‌بانکی، چک، پول نقد و خدمات بیمه‌ای فراهم شود. ممکن است علاوه بر سیاست‌های بیمه‌ای، برای بیماران طرح‌های تخفیفی دیگری نیز در نظر گرفته شود این نیز یکی از خصایص دیگر بهترین متخصص ارتودنسی است

تخصص حرفه‌ای و تأییدیه‌های علمی و قانونی

درنهایت، یک بیمار آینده‌نگر می‌خواهد بداند مطبی که به آن مراجعه کرده است از متخصصان ارتودنسی ماهر و مجرب برخوردار است یا نه. او انتظار دارد خدمات ارتودنسی خود را در بالاترین سطح حرفه‌ای دریافت نماید. دیدن اعتبارنامه‌های علمی و قانونی معمولاً به بیماران حس اطمینان می‌دهد، درخواست تأییدیه‌های علمی از طرف بیمار نباید نامناسب تلقی شود. یک متخصص ارتودنسی در صورت درخواست بیمار باید بتواند بلافاصله تأییدیه‌های آموزشی و قانونی خود را ارائه دهد. یک پزشک معتبر با این موضوع مشکلی نخواهد داشت. هنگامی‌که بیمار این ویژگی‌ها را در مطب بررسی نمود، اکنون می‌تواند برای جلسه ملاقات بعدی با خیال راحت اقدام به رزرو نوبت نماید این مورد هم دیگر خصوصیت بهترین متخصص ارتودنسی است

چگونه یک پزشک متخصص ارتودنسی خوب را انتخاب نماییم؟


قبلاً پیدا کردن یک متخصص ارتودنسی خوب ، کاری نسبتاً آسان بود: احتمالاً در وهله اول دندان‌پزشک عمومی شما شخصی را معرفی می‌نمود، سپس به‌آسانی شما به او مراجعه می‌کردید. اما امروزه، با توجه به پدید آمدن انواع روش‌های درمانی پیشرفته و حضور زیاد افراد غیرمتخصص که در این حوزه واردشده‌اند، انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب می‌تواند کمی سخت باشد.

در اینجا تعدادی راه‌کار ارائه می‌شود، که توصیه می‌شود هنگام انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب به یاد داشته باشید:

ملاحظات قبل از مشاوره

 • توصیه دندان‌پزشک عمومی شما می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. دندان‌پزشکان عمومی به جهت مراقبت بهینه از بیمار با متخصصان ارتودنسی ارتباط و هماهنگی دارند، آن‌ها به‌طور منظم نتیجه کار ارتودنتیست‌ها را مشاهده و ارزیابی می‌کنند، بنابراین می‌توانند ارزیابی‌های خود را به شما انتقال دهند. اگر فرزند دندان‌پزشک شما، از براکت استفاده نموده است، از او بپرسید کدام متخصص ارتودنسی را انتخاب نموده است.
 • از دوستان، همسایگان و همکاران خود پرس‌وجو کنید. اگر قصد درمان فرزند خود را دارید، از معلمان و پدر و مادر بچه‌ها و انجمن مدرسه فرزند خود، مشورت بگیرید.
 • می‌توانید با بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی محل خود تماس گرفته و از آن‌ها در خصوص پیشنهاد یک متخصص خوب ارتودنسی کمک بگیرید.

مشاوره ارتودنسی

هنگامی جلسه مشاوره ارتودنسی، در نظر گرفتن موارد زیر به‌شدت توصیه می‌شود:

 • سطح تجربه دندان‌پزشک چقدر است و چه مدت مشغول به کار در این حرفه می‌باشد؟
 • گستردگی تجربه او در ارتودنسی در چه حد است؟
 • عکس‌های قبل از درمان و بعد از درمان بیماران قبلی را درخواست نمایید. آیا نتایج مطابق میل شما هست؟
 • درمان‌های ارائه‌شده تا چه حد متنوع و به‌روز می‌باشد؟
 • تشخیص و برنامه درمانی او برای دندان‌های شما چه می‌باشد؟ تا چه میزان موارد به‌وضوح برای شما توضیح داده می‌شود؟
 • محیط مطب چگونه است؟ به‌طور خاص، شما (یا فرزند شما) با صندلی دندان‌پزشکی موجود راحت هستید؟ آیا رفتار کارکنان مطب دوستانه و دلسوزانه است؟ آیا به‌سرعت نگرانی‌های شما موردتوجه قرار می‌گیرد؟
برای اشتراک گذاری در تلگرام کلیک کنید
3 Comments
 1. ندا 8 ماه ago

  من بیمار خانم دکتر هستم .خیلی راضیم ازشون.هم رفتارشون و اخلاقشون و هم درمانشون عالیه

 2. فرناز 7 ماه ago

  خانوم دکتر خسروی عالی هستن ،مراحل درمان رو به زبان ساده به بیماراشون توضیح میدن.ایشون استاد دانشگاه هستن و بهترین دکتری که تا حالا دیدم.

 3. بهارلو 7 ماه ago

  از خانم دکتر بابت هزینه ی خدا پسندانه شون تشکر میکنم.من خیلی جاها مراجعه کردم و به خاطر مبالغ بالا نمیتونستم درمان کنم اما خانم دکتر خیلی منصف هستن.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت دنتبوک محفوظ می باشد

Powered by Mehdi Naddaf

Log in with your credentials

Forgot your details?